УЗД кивального м’язу (при кривошиї)
УЗД кивального м’язу у медичному центрі Здорова Родина+ у Броварах
Ваш малюк постійно нахиляє голову в один бік, важко повертає її, плаче? Це може свідчити при кривошию. Щоб не хвилюватися, перевірте свої підозри і зробіть дитині УЗД кивального м'яза.
Кривошия – чи варто хвилюватися?
Кривошия – досить розповсюджена патологія, яка трапляється у дітей від народження. Вона зумовлена рядом факторів, але якщо її вчасно помітити, то можна виправити та забути про діагноз назавжди.
Кривошия – це синдром при якому шия дитини викривлена, тримається у фіксованому неправильному нахилі. Кривошия часто є наслідком травми під час пологів, або ж дитина набуває її в процесі розвитку.
Під час кривошиї деформується грудино-ключично-соскоподібний або ж кивальний м'яз. Тобто м'яз, який відповідає за рухи та обератнння шиї.
Показання для УЗД кивального м'яза
УЗД кивального м'яза бажано робити всім новонародженим малюкам у віці 1-3 місяці. Такий профілактичний огляд не стане зайвим. Адже вчасно помічена кривошия піддається виправленню без операції.
Зверінться до лікаря та зробіть УЗД кивального м'яза терміново, якщо ви помітили у дитини такі симптоми:
- голова малюка постійно нахилена в один бік, притиснута до плеча;
- одне вухо ніби стирчить в бік;
- волосся на потилиці викачане з одного боку;
- оберти голови обмежені.
Як проводиться УЗД кивального м'яза
УЗД кивального м'яза у медичному центрі Здорова Родина+ проводять на сучасному професійному обладнанні. Підготовки УЗД не потребує, але потрубуйтесь, щоб малюк був нагодований та не хотів спати. Це полегшить проведення процедури.
Під час УЗД дитина лягає на канапку і лікар обстежує кивальний м'яз за допомогою УЗ-датчика. На моніторі з'являється зображення кивального м'яза, і можна відслідкувати патологію.
УЗД кивального м'яза займає до 20 хвилин часу, і результат з описом видається на руки.
Після УЗД потрібна консультація педіатра та можливо ортопеда.
Дбайте про своїх малюків у будь-якому віці у будь-який час.